עזה. ויו״ש. סיפור של Titus Livius. קצת רומא מיוון.

עזה. סיפור של Titus Livius

לפני תחילת המשחקים האיסטמיים בקורינת, יוון, בשנת 196 לפני הספירה, הכריז השליח.מבשר כי עם הכיבוש של פיליפ מוקדון, כל הערים של יוון ואסיה הקטנה הולכות להיות חופשיות, פטורות ממיסים, ותחת חוקים משלהן.

הקהל היה שרוי בתדהמה עד שהשליח התבקש לחזור על הודעתו. “לא רק שהיה אושר לרגע”, ממשיך livy ואומר, “אלא שבמשך ימים רבים הוא התחדש בחופשיות, במחשבות ונאומים: ׳היה עם אחד, על פני האדמה, שעל חשבונם ועל ידי מאמציהם של אנשיו, נוהלה מלחמה למען חירותם של אחרים, והם העניקו זאת לא לעם השכן או לאחד מהם על האדמות הסמוכות ביותר, אלא הם חצו את הים, כך שלא תהיה בשום מקום על פני האדמה, אימפריה לא צודקת, אלא במקום זאת, החוק והזכות, קודש וחול כאחד, יהיו עם ידם על העליונה בכל מקום. הקול היחיד של המבשר שיחרר את כל ערי יוון ואסיה: זה היה אופייני לרוח נועזת להגות תקווה שכזו, זו הייתה מלאכה של סגולה אדירה ועושר אדיר להוציא אותה לפועל. “

זאת ארצות הברית לפני טראמפ. המבשר הוא הנשיא. מספיק שידבר או שהיה מדבר בשם ארצות הברית של אמריקה והערכים שהיא מקדמת כדי לקדם את הבסיסים, פריסת הכוחות, הנשק וכן פה ושם גם לצאת להרפתקה מלחמתית זו או אחרת. זה תמיד לחופש נולד. כל מבצע הוא הקרבה של אמריקה לטובת כל טוב.

לפני טראמפ..רק, כמובן, די אחרת; רק עם פרשנות ריאליסטית של תוקידידס, הפרד ומשול, מתחת לאידיאליזם.

כך במציאות, 50 שנה אחרי. השלטון בעיר היה בידי רומא והעצמאות / לא עצמאות, כשאלה לתשובה מראש ברגיל, נבעה מהרצון לפרק את הזהות של האימפריה הקודמת, לקולקציה של מדינות עצמאיות. ואחרי טראמפ? לך תדע. ביידן באירופה. ישראל יצאה מעזה. ההסתה נמשכה. נתנו להם חופש, עצמאות, יצאו לגמרי ואלה איכזבו. הם איכזבו גם את יהודה יהודה יהודה יהודה יהודה יהודה כי הם עשו לילדים של ישמעאל חומה לסטנגה, אך שכחו לשים שם שערים, אז רק שירים לאבו מאזן. ואינסטגרם ללב.

מזרח תיכון חדש זה ים התיכון. בין יוון לרומא אבל עזבו ירושלים מביכה. הפולני הגרמני היחידי היה קופרניקוס. ולא יהודי אפילו. יש סוציולוגים מזרחים. תמיד חדשים לארץ, להארץ, זה כן; התחלנו בlivy וסיימנו בשמעון כפרס.

הדיון כאן פנימי, נתמך גלובלית על ידיי ארצית הברית. וגם כאן, הדיון הוא שיקרי. ההתנתקות הייתה מאבו מאזן, ומהלחץ של תהליך שלום עם פרטנר שלא לובש מדים. אז בחרו במדים, לתמיד. מדברים ביבי כאילו קשור. תמיד היה עסוק בחיסונים בשביל טינדר. החיים חזרו לבוגדים. הצליח לו. לאבו יאיר. עם ברוטוס, כאילו.

Reader Interactions

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: